620میلیارد ریال از مطالبات بیمارستانها و داروخانه های همدان تسویه شدسعید فرجی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: پرداخت به موقع مطالبات یکی از وظایف سازمان‌ در زمینه خرید راهبردی و خدمات است.
وی افزود: یکی از چالش‌های جدی بیمه سلامت در سازمان، تامین منابع است با این وجود در دهه فجر با تخصیص 20 هزار میلیارد ریال اعتبار به سازمان، بخشی از بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها و بیمارستان های دولتی دانشگاهی در کشور پرداخت شد.
مدیرکل بیمه سلامت همدان ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی کوچک از جمله داروخانه ها و شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی که کالاهای راهبردی عرضه می کنند، اهمیت بالایی در تامین سلامت مردم دارند بنابراین دولت و مجلس شورای اسلامی باید اعتبار لازم برای پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت را تخصیص دهند.
فرجی گفت: با توجه رئیس جمهوری، وزیر بهداشت و درمان و رئیس سازمان برنامه و بودجه به بخش سلامت، 2 هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفت تا بخشی از بدهی‌ها به داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها را پرداخت کند.
وی افزود: در حال حاضر بدهی بیمه سلامت به داروخانه های خصوصی، دولتی دانشگاهی و غیر دانشگاهی تا شهریور ماه پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت همدان اضافه کرد: همچنین مطالبات مراکز پاراکلینیک که شامل مراکز رادیولوژی، سونوگرافی و پاتولوژی می شود تا فروردین، آزمایشگاه ها، پزشکان و بیمارستان های خصوصی تا اردیبهشت، بیمارستان های دولتی تا خرداد و بیمارستانهای دولتی و غیردانشگاهی تا پایان اردیبهشت 96 ماه تسویه شده است.
فرجی بیان کرد: 785 مرکز دولتی و غیردولتی شامل بیمارستان، درمانگاه، داروخانه و مراکز پاراکلینک طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت استان هستند که باید برای ادامه خدمت به بیمه شدگان سازمان، مطالبات خود را دریافت ‌کنند.
از جمعیت یک میلیون و 738 هزار نفری استان همدان حدود یک میلیون و 137 هزار نفر در قالب چهار صندوق کارمندی، روستاییان، سلامت همگانی و سایر اقشار زیر پوشش بیمه قرار دارند.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *